Imagine Mariva | Chovatelská stanice morčat US Teddy | Naše krmení

Imagine Mariva | Chovatelská stanice morčat US Teddy

Morčata Us teddy

Odchovy morčat Us teddy

Výstavy morčat Us teddy

Naše krmení

Každodenní krmení morčátek u nás vypadá následovně: 
Morčíci dostávají papání 3x denně a to ráno/dopoledne, po obědě a poslední krmnou dávku večer. Dáváme obvykle 3-4 druhy zeleniny a ovoce.  (ovoce v menším množství a né každý den)
Ráno morčíci dostanou např. mrkev a večer 2-3 druhy zeleniny.  Jedna z nich vždy s vyšším obsahem vit. C. Během dne dostávají dle potřeby seno (většinou na večer) odpoledne granule, směsku a různé sušené bylinky apod. 

Během dne jim doplňujeme podle potřeby seno a vodu v napaječkách. Většinou obden dostanou morčíci granule (speciální granule pro morčata s vitamínem C) - občas i s ovesnými vločkami, nebo smíchané se směsí pro morčata od nej firem. Březím a kojícím samičkám dopřáváme více.

Jako pamlsek, tzn. maximálně jednou týdně, dostanou do misek trošičku sušené směsi, či různé sušené dobroty v podobě zeleně - sušené listy pampelišek, stonky petržele, jitrocel, sušený zelený oves, apod. (většinou kupujeme značku JR Farm).
Na ohryz a zpestření dáváme tvrdý chléb a větvičky z jabloní.
Výjimečně dostanou tyčinky apod. - většinou co si dovezeme z výstav. Není to pro morčata moc vhodné a ani nezbytné pro dobrý život. 


 Níže si můžete prohlédnout fotografie ovoce, zeleniny a nějaké ty mlsky, které u nás morčátka dostávají a mohou konzumovat. (později dodáme více fotek)

Rajčátka s okurkou Rajčátka s okurkou 2
Mrkvička s natí Mrkvička s natí 2
Saláty, čínské zelí a meloun Saláty, čínské zelí a meloun 2
Papriky a kadeřavá petrželová nať Papriky a kadeřavá petrželová nať 2
Jablíčko a hruška Jablíčko a hruška 2
Ostatní zelenina